KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916232
*
nr 1291 6232
Johan Arvall
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Fågel, Signerad. Olja på duk, 58x89
Johan Arvall, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:06:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 15:57:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar johan arvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Johan Arvall
Johan Arvall, svensk bildkonstnär född 1944.
nr 1291 6232
Johan Arvall
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Fågel, Signerad. Olja på duk, 58x89
Johan Arvall, svensk bildkonstnär född 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 15:57:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar johan arvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



